IMG_5064b

Min’s Onigiri – jemy trójkąty

Podobno japońskie mamy wkładają do śniadaniówek swoich dzieci onigiri. Onigiri to nic innego jak trójkącik z ryżu, nadziewany mięsem, rybą lub np. awokado. Okazuje się, że poznaniacy byli spragnieni takich prostych, a mimo wszystkich nieco orientalnych przekąsek, bo zainteresowanie pierwszym lokalem, który serwuje onigiri przeszło najśmielsze oczekiwania.

IMG_5062b

Tydzień temu okolice Uniwersytetu Ekonomicznego powitały nowy lokal. Min’s Onigiri ma zaledwie 20m2 i nie jest to miejsce do długiego przesiadywania. Mimo przytulnego wystroju klienci wpadają tam tylko na chwilę, by kupić ryżową kanapkę i pognać dalej. Nazwa lokalu pochodzi od imienia pochodzącej z Korei właścicielki – Min, która przez długi czas mieszkała w Japonii.Kiedy wejdziesz do jej knajpki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczysz ją jak z wielkim uśmiechem zwija trójkątne kanapki w Poznaniu.

IMG_5068b

Menu jest równie proste – miso, napoje i 9 wariantów trójkątów (mięsne/rybne/wege). Decyduję się na klasyk, czyli onigiri z łososiem i serkiem Philadelpia i nieco mniej oczywisty smak: grillowaną wołowinę bulgogi (6 PLN/szt). Ryżowe trójkąciki owinięto nori. Pierwsze wrażenie? Bardzo sycąca przekąska, dobrze ugotowany ryż w lekko wyczuwalnej marynacie, smakowo przypomina trochę sushi, ale różni się formą. Dodatki bardzo smaczne, ale uważam, że w wersji z wołowiną zdecydowanie powinno być ich więcej, bo były przepyszne.

IMG_5069b

Świeżo, zdrowo, trochę hipstersko. Jedźcie trójkąty, bo to doskonała przekąska za naprawdę niewielkie pieniądze.

 

 

2 Comments
  • Czytelniczka
    Posted at 13:59h, 25 października Odpowiedz

    Jeśli aspirujecie do bycia dziennikarzami, to proszę, wykażcie chociaż trochę profesjonalnością. Interpunkcja leży w każdym artykule (zdania podrzędne i nadrzędne nie gryzą, serio), a teraz jeszcze trafili się nieszczęśni ,,Poznaniacy”. Sprawdźcie, jaką literą zapisujemy mieszkańców miast. Tekst wygląda na niezredagowany, trafiają się różne powtórzenia, np. ,,Nazwa lokalu pochodzi od imienia pochodzącej” czy ,,swoich dzieci onigiri. Onigiri to”. Jeżeli chcecie być dobrze postrzegani w blogosferze, to jeszcze długa droga przed wami.

  • ClaudiaMorningstar
    Posted at 19:08h, 06 marca Odpowiedz

    Mniam, wyglądają przepysznie, jak będę w okolicy to chętnie to wpadnę.

Post A Comment