Bar a Boo

Bar a Boo – najlepsza pizza w mieście?

Jeśli mieszkacie w Poznaniu i jeszcze nie trafiliście do Bar a Boo, koniecznie musicie to nadrobić. Ta mieszcząca się w samym sercu Poznania restauracja serwuje dania kuchni włoskiej.

 

Legenda głosi, że mają najlepszą pizzę w całym mieście, cóż, nie odkryłam jeszcze wszystkich smaków poznańskich pizzerii, ale jak dotychczas Bar a Boo nie ma sobie równych. Pizza, którą serwują jest wypiekana w opalanym drewnem piecem, podawana jest z zestawem smakowych oliw, ma chrupiące i cienkie ciasto i aż 16 wariantów – zaczynając od klasycznej Margherity, aż do Freestyle, w której możecie sami skomponować dodatki. My zdecydowaliśmy się na Prosciutto e funghi, czyli szynkę i pieczarki, a także polecaną w menu pizzę Bar a Boo – z salami, pieczarkami, tuńczykiem i kukurydzą. O ile pierwsza z nich była niebem w gębie, druga nie do końca przypadła nam do gustu. Połączenie salami z tuńczykiem wydawało się interesujące, jednak w rzeczywistości okazało się nietrafione, bo według mnie oba smaki ze sobą nie współgrają. Zjedliśmy również krem z pomidorów. Gęsta zupa z odrobiną śmietany była świetnym starterem.

 

Do zalet Bar a Boo, oprócz świetnej lokalizacji i dobrego jedzenia, niewątpliwie należą również ceny. Ceny pizz wahają się tam pomiędzy 10.90 a 23.90zł. Za zupę zapłacimy zaledwie 4.90zł. Niestety na te pyszności trzeba długo czekać – restauracja cieszy się taką popularnością, że w jesienne wieczory niełatwo jest dostać stolik bez rezerwacji , a przy komplecie gości czas oczekiwania na pizzę wydłuża się nawet do 40 minut. Jest jednak dobra wiadomość! Na fanpage’u Bar a Boo przeczytałam, że już wkrótce otworzą oni drugą część restauracji – na piętrze i nawet wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów znajdzie się tam kolejny piec do wypiekania pizzy . Pozostaje nam tylko czekać, z pewnością wybierzemy się tam po raz kolejny. Życzę szerokiej drogi wszystkim smakoszom kuchni włoskiej!

ul. Stanisława Taczaka 11

 

 

1 Comment
  • Jola
    Posted at 16:48h, 27 stycznia Odpowiedz

    pizza bardzo dobra-chyba najlepsza jaką jadłam w Polsce….ale teraz muszę koniecznie odwiedzić zachwalnane przez Was Suszone pomidory:)

Post A Comment